rectangle-33

Zehra Öney İş’te Kadın: Yöneticilik ve Liderlik Eğitimi

Başlangıç- Bitiş Tarihi:

17 Eylül 2024 - 24 Ekim 2024

Kurs Süresi

5 Hafta / 10 Ders

Eğitmen: Zehra Öney

360+ Media Interactive Kurucu & CEO’su / Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Başkanı

rectangle-33

20 yılı aşkın sürelik profesyonel kariyeri boyunca çok farklı kurumlarda yönetim ve danışmanlık rolleri ile teknoloji sektöründe üst düzey roller üstlenmiş, aynı zamanda da Teknolojide Kadın Derneği’ni kurmuş olan Zehra Öney öncülüğünde gerçekleşecek İş’te Kadın: Yöneticilik ve Liderlik Eğitimi, 21. yüzyılın dinamik iş dünyasında başarılı olmaları için kadın liderlere gerekli becerileri kazandırmayı amaçlıyor. Teknoloji çağının vizyonu ve dijital dönüşüm süreçleri hakkında bilgi sağlayarak, katılımcıların kendilerine liderlik etmelerini ve öz farkındalıklarını geliştirmelerini teşvik ediyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın liderliği ve rol model olma konularında ilham verici örnekler sunarak, iş dünyasında güçlü ve etkili kadın liderlerin yetişmesine katkıda bulunuyor. Etkili iletişim, beden dili ve düşünme yöntemleri gibi temel liderlik yetkinliklerini kapsayan kurs, iş ve sosyal yaşam dengesini koruma, etkin zaman yönetimi ve girişimcilik ruhunu geliştirme konularında pratik stratejiler sunuyor.

Eğitim aynı zamanda, durumsal liderlik ve dış liderlik becerilerini kazandırarak, farklı durumlarda ve dış paydaşlarla ilişkilerde etkili liderlik yapabilme yetkinliğini geliştiriyor. Eğitime katılan kadın liderler, ekipleri, kurumları ve ekonomiyi dönüştürme potansiyelini ortaya çıkararak, iş dünyasında kalıcı bir etki yaratma fırsatı elde ediyor. Bu eğitimle, geleceğin kadın liderleri güçlenerek iş dünyasında fark yaratacak ve cam tavanları yıkmak için öncü rol oynayacaklar.

Bu eğitim ile:

 • Kadın liderlerin stratejik liderlik becerilerini ve ekonomik büyümeye katkılarını anlayarak bu becerileri uygulamayı öğreneceksiniz.
 • Öz liderlik ve kişisel gelişim becerilerinizi geliştirerek kendi potansiyelinizi gerçekleştirme yollarını öğreneceksiniz.
 • İş dünyasında cinsiyet eşitliğinin önemini ve kadın liderlerin etkisini fark ederek rol model olmanın yollarını keşfedeceksiniz.
 • Kadın liderlerin karşılaştıkları zorlukları ve bu zorluklarla başa çıkma stratejilerini öğrenerek kendi kariyerinizde karşılaştığınız engelleri aşmayı öğreneceksiniz.
 • Eleştirel ve yaratıcı düşünme yöntemleriyle problem çözme ve yenilikçi düşünme becerilerinizi geliştireceksiniz.
 • Dijitalleşmenin iş dünyasındaki etkilerini anlayarak teknolojik yeniliklere hızlı adapte olmayı öğreneceksiniz.
 • Dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0’ın iş dünyasındaki etkilerini kavrayarak bu değişimlere uyum sağlamayı öğreneceksiniz.
 • Zaman yönetimi ve iş-özel yaşam dengesini kurma konusunda pratik stratejiler öğrenerek daha verimli ve dengeli bir yaşam sürdüreceksiniz.
 • Farklı durumlara uygun liderlik yaklaşımlarını ve dış liderlik becerilerini öğrenerek dış paydaşlarla etkili ilişkiler kurmayı öğreneceksiniz.
 • Girişimcilik ruhunuzu ve inovasyon yeteneklerinizi geliştirerek iş hayatında fırsatları görme ve değerlendirme becerilerinizi kazanacaksınız.
 • Etkili iletişim ve beden dili teknikleriyle kendinizi daha iyi ifade ederek iş ve sosyal hayatınızda başarılı ilişkiler kuracaksınız.

Bu kurs kimler için?

Kadın Profesyoneller

Kariyerlerinde yönetici veya lider pozisyonlarına ulaşmayı hedefleyen kadın profesyoneller, bu eğitimle liderlik becerilerini geliştirebilir ve iş dünyasında daha etkili olmanın yollarını öğrenebilirler. Bu eğitim beyaz yakalı kadın çalışanlar, iş hayatındaki tüm kadınlar için, iş dünyasındaki liderlik rollerini güçlendirmelerine ve liderlik alanlarını genişletmelerine yardımcı olur. Kadın liderlerin profesyonel hayatlarında karşılaşabilecekleri durumlara, gerçek hayattan örnekler ve çözümler sunar.

Kadın Girişimciler

Kendi işini kurmayı veya mevcut işini büyütmeyi planlayan kadın girişimciler, bu eğitimden yararlanarak iş stratejilerini güçlendirebilir ve liderlik becerilerini artırabilirler. Girişimcilik ekosistemindeki zorluklarla baş etme stratejilerini, farklı kuşaklarla uyum içinde çalışabilme ve farklı ekipler ile şirket kültürü oluşturabilmenin yollarını bu eğitimle keşfedebilirler.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Yöneticileri

Çalışanlarının liderlik becerilerini geliştirmek ve kadın liderlerin sayısını artırmak isteyen insan kaynakları ve eğitim yöneticileri, bu eğitimi şirket içi programlarına dahil edebilir, etkili iletişim ve müzakere tekniklerini kendi alanlarında uygulamayı öğrenebilirler.

Teknoloji Çağının Lideri Olmak İsteyen Kadınlar

Dijitalleşmenin ve Endüstri 4.0’ın iş dünyasındaki etkilerini kavrayarak bu değişimlere uyum sağlamayı ve dijital dönüşüm süreçlerinde liderlik yapmayı öğrenecekler. Aynı zamanda, cinsiyet eşitliğinin önemini ve kadın liderlerin iş dünyasındaki rolünü fark ederek, öz liderlik ve kişisel gelişim becerilerini geliştirerek iş ve özel yaşam dengesini kurma konusunda stratejiler edinebilecekler.

Kurs kimler için uygun değil?

Bu kurs üniversite öğrencileri için uygun değildir.

Zehra Öney

360+ Media Interactive Kurucu & CEO’su / Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Başkanı
 • İstanbul Üniversitesi'nde Ekonomi eğitimi aldı.
 • Kariyerinin ilk dönemlerinde 14 yıl boyunca turizm sektöründe Türkiye’nin sayılı kurumlarında yönetici pozisyonunda çalıştı.
 • 2002 yılında teknoloji sektörüne geçiş yaptı. Özellikle artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, nesnelerin interneti ve yapay zeka alanlarında Türkiye'de ilk olan projeleri gerçekleştirerek kurumların bu alanda dönüşüm yolculuğunda stratejik ortaklık yaptı.
 • 2002-2007 yıllarında Turkcell’de CEO Ofis, Uluslararası İş Geliştirme, Avrupa Birliği ve ABD İlişkileri gibi bölümlerde çalıştı.
 • 2007-2011 arasında Türkiye'nin prestijli ajanslarından Mobilera A.Ş.’de Genel Müdürlük yaptı. Bu süre zarfında Türkiye'de ve dünyada dijital ve mobil pazarlama, reklam, proje ve strateji alanlarında lider markalarla ve kurumlarla çalıştı. Ürettiği projeler dünya GSM kongresi GSMA'de dünya birinciliği ve Amerika'da gerçekleşen Smarties ödüllerinde de Best Innovation in EMEA ödüllerine layık görüldü.
 • 2011 yılında 360+ Media Interactive Technologies Ajansı'nı kurdu. Özellikle dönüştüren teknolojiler, yapay zeka, veri, artırılmış ve sanal gerçeklik ve nesnelerin interneti üzerine odaklanan, marka ve kamu odağında pek çok proje gerçekleştirdi.
 • 2019 yılında, teknoloji dünyasındaki cinsiyet eşitsizliği ve insan yetersizliğine karşı Teknolojide Kadın Derneği (Wtech)’ni kurdu. Kuruluşta 75’ten fazla kurumsal üye ile başlayan Dernek, 4.yılında 160’tan fazla lokal ve global güçlü kurumsal üyeye ulaştı. Derneğin en önemli amacı teknolojide yetkin, uzman insan kaynağı yetiştirmek, bu alanda sayıca ve motivasyon olarak düşük kadınları eğiterek teknoloji sektöründe istihdama ve girişime kazandırmak.
 • 2021 yılında Türkiye Bilişim Vakfı'nın hayata geçirdiği AITR Yapay Zeka İnisiyatifinde Danışma Kurulu Üyesi seçildi. O günden bugüne de özellikle yapay zeka etiği ve sürdürülebilirliğe etkisi konularında çalışmalarını sürdürüyor.
 • Geçtiğimiz 7 yıl boyunca da Bahçeşehir Üniversitesi Graduate School of Business Yönetim Kurulu Üyesi görevi ile, yüksek lisans öğrencilerinin eğitimlerinin teknolojiye adapte olması konusunda çalışmalarını sürdürmüştür.

Müfredat

Ders 1

– Dijitalleşme ve teknoloji ile gelen değişimler
– Yeniliklere adapte olma
– Sürekli öğrenme ve adaptasyon becerileri

– Dijital dönüşüm ve iş süreçlerindeki yenilikler
– Endüstri 4.0 ve yapay zekanın iş dünyasına etkisi
– Geleceğin iş modelleri ve iş gücü trendleri

– Cinsiyet eşitliğinin önemi ve faydaları
– Kadın liderlerin iş dünyasındaki rolü ve etkisi
– Başarılı kadın liderlerin hikayeleri ve ilham verici örnekler

– Kendi kendine liderlik ve kişisel gelişim
– Öz farkındalık, öz disiplin ve motivasyon
– Kendi potansiyelini gerçekleştirme yolları

– Kadın liderlerin stratejik liderlik becerileri
– Kadınların farklı liderlik tarzları ve bunların organizasyonlar üzerindeki etkisi
– Kadın liderlerin ekonomik büyümeye katkıları

– Kadın liderlerin sahip olması gereken temel yetkinlikler
– İş hayatında karşılaşılan zorluklar ve bu zorluklarla başa çıkma stratejileri
– Kadın kadının yurdu mudur? Yoksa kadın kadının kurdu mudur? She For She!

 

– Etkili iletişim teknikleri ve becerileri
– Beden dilinin önemi ve kullanımı
– Eleştirel ve yaratıcı düşünme yöntemleri

– Zaman yönetimi teknikleri ve araçları
– İş ve özel yaşam dengesi kurma yöntemleri
– Verimlilik ve stres yönetimi

– Farklı durumlara uygun liderlik yaklaşımları
– Durumsal liderlik teorisi ve uygulamaları
– Dış liderlik ve dış paydaşlarla ilişkiler

– Girişimcilik ruhu ve kültürü
– İnovasyon ve yaratıcılık
– Fırsatları görmek ve değerlendirmek

Nasıl eğitim veriyoruz?

Canlı ve online derslerde hem diğer katılımcılarla hem de eğitmenle network kurabileceksiniz. Google hesabınızda ödevlere erişecek, eğitmeninizden geri bildirimler alabilecek ve sorular sorabileceksiniz.

icon_1

En iyi eğitmenler

 • Güçlü şirketlerin güçlü yöneticileri
 • Sektörde bilinen saygın isimler
icon_2

7/24 Destek

 • Teedo ekibi her an yanınızda
 • Çözüm odaklı yaklaşım
icon_3

Canlı ve Online Dersler

 • Tamamen canlı dersler
 • Kaçırdığınız derslerin kayıtlarına erişim
icon_4

Network edinme

 • Kapalı WhatsApp grupları
 • Eğitmenden geri bildirim
 • Diğer katılımcılarla network
Teedo
Sertifikası

Kişiselleştirilmiş Teedo sertifikanızla almış olduğunuz eğitimi başarıyla tamamladığınızı ve spesifik bir konuda uzmanlaştığınızı herkese kolayca ispat edebilir ve doğrulatabilirsiniz.

Akreditasyonlar
cpd-280x220
The CPD Certification

Teedo, uluslararası alanda kabul gören bağımsız İngiliz Eğitim Akreditasyon Kurumu The CPD Certification Service üyesidir.

iiba-logo
IIBA

Teedo, Uluslararası İş Analizi Enstitüsü (IIBA) tarafından akredite edilmiş bir eğitim platformudur.

hrci-logo
HRCI

Teedo, HR Certification Institute® akreditasyonu için hazırlıklara başladı. Tahmini başlangıcı Nisan 2025.

pmi-logo1
PMI

Proje Yönetimi Enstitüsü (PMI) akreditasyonu için tüm girişimler yapıldı, ilgili kursun planlanması bekleniyor.

Referanslar

website_back

Kariyerinize artı değer katmak için bugün harekete geçin