Zehra Öney

360+ Media Interactive Kurucu & CEO’su / Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Başkanı
  • İstanbul Üniversitesi'nde Ekonomi eğitimi aldı.
  • Kariyerinin ilk dönemlerinde 14 yıl boyunca turizm sektöründe Türkiye’nin sayılı kurumlarında yönetici pozisyonunda çalıştı.
  • 2002 yılında teknoloji sektörüne geçiş yaptı. Özellikle artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, nesnelerin interneti ve yapay zeka alanlarında Türkiye'de ilk olan projeleri gerçekleştirerek kurumların bu alanda dönüşüm yolculuğunda stratejik ortaklık yaptı.
  • 2002-2007 yıllarında Turkcell’de CEO Ofis, Uluslararası İş Geliştirme, Avrupa Birliği ve ABD İlişkileri gibi bölümlerde çalıştı.
  • 2007-2011 arasında Türkiye'nin prestijli ajanslarından Mobilera A.Ş.’de Genel Müdürlük yaptı. Bu süre zarfında Türkiye'de ve dünyada dijital ve mobil pazarlama, reklam, proje ve strateji alanlarında lider markalarla ve kurumlarla çalıştı. Ürettiği projeler dünya GSM kongresi GSMA'de dünya birinciliği ve Amerika'da gerçekleşen Smarties ödüllerinde de Best Innovation in EMEA ödüllerine layık görüldü.
  • 2011 yılında 360+ Media Interactive Technologies Ajansı'nı kurdu. Özellikle dönüştüren teknolojiler, yapay zeka, veri, artırılmış ve sanal gerçeklik ve nesnelerin interneti üzerine odaklanan, marka ve kamu odağında pek çok proje gerçekleştirdi.
  • 2019 yılında, teknoloji dünyasındaki cinsiyet eşitsizliği ve insan yetersizliğine karşı Teknolojide Kadın Derneği (Wtech)’ni kurdu. Kuruluşta 75’ten fazla kurumsal üye ile başlayan Dernek, 4.yılında 160’tan fazla lokal ve global güçlü kurumsal üyeye ulaştı. Derneğin en önemli amacı teknolojide yetkin, uzman insan kaynağı yetiştirmek, bu alanda sayıca ve motivasyon olarak düşük kadınları eğiterek teknoloji sektöründe istihdama ve girişime kazandırmak.
  • 2021 yılında Türkiye Bilişim Vakfı'nın hayata geçirdiği AITR Yapay Zeka İnisiyatifinde Danışma Kurulu Üyesi seçildi. O günden bugüne de özellikle yapay zeka etiği ve sürdürülebilirliğe etkisi konularında çalışmalarını sürdürüyor.
  • Geçtiğimiz 7 yıl boyunca da Bahçeşehir Üniversitesi Graduate School of Business Yönetim Kurulu Üyesi görevi ile, yüksek lisans öğrencilerinin eğitimlerinin teknolojiye adapte olması konusunda çalışmalarını sürdürmüştür.

Eğitmenin Kursları

İş’te Kadın: Yöneticilik ve Liderlik Eğitimi

5 Hafta / 10 Ders

17 Eylül 2024 - 24 Ekim 2024

Bilgi Al